Składanie oświadczeń odnośnie cen prądu do 29/07/2019!!!

Informujemy, że wszyscy kioskarze (mikroprzedsiębiorcy), którzy chcieliby skorzystać z odbioru energii po zamrożonej cenie powinni złożyć do swojego sprzedawcy (Energa) specjalne oświadczenie. Oświadczenie należy dostarczyć do BOK (Biuro Obsługi Klienta) do poniedziałku 29 lipca 2019 roku (poniedziałek). Ministerstwo Energii poinformowało w piątek, że punkty obsługi głównych sprzedawców prądu będą przyjmować oświadczenia w sobotę, niedzielę i poniedziałek do północy.
Zgodnie z ustawą skorzystać z zamrożonych cen energii mogą mikro i mali przedsiębiorcy. Oficjalnie dotyczy to uprawnienia do stabilizacji cen prądu na poziomie 2018 r. w II półroczu 2019 r.
Oświadczenie odbiorcy końcowego, które należy złożyć stanowi załącznik do Ustawy, który udostępniła również Energa. Pod poniższym linkiem znajduje się odsyłacz do wniosku (jest to plik PDF, który należy zapisać najpierw na dysku a potem dopiero otworzyć w celu wydrukowania i wypełnienia).
https://energa-operator.pl/aktualnosci/453495/29-lipca-2019-r-uplywa-termin-skladania-oswiadczen-uprawniajacych-do-o

Na stronie firmy Energa jest informacja o możliwości dostarczenia oświadczenia drogą elektroniczną, ale firmy energetyczne sugerują dla większej pewności wizytę w lokalu sprzedawcy energii. GSK również sugeruje taką drogę postępowania.

Adres e-mail do wysyłki oświadczenia w formie elektronicznej: firma@energa.pl

Adresy placówek Energa na terenie Gdańska:

Galeria Morena (ul. Schuberta 102A, Gdańsk)

Olivia Six (ul. Grunwaldzka 472D, Gdańsk)

Galeria Przymorze (ul. Obrońców Wybrzeża 1, Gdańsk)

W razie pytań prosimy o kontakt z GSK